Previous Next

Minidrzewka owocowe - NOWOŚĆ

Przedstawiamy Państwu całkowicie nową grupę roślin, nadającą się do uprawy w donicach, balkonach, tarasach i mini ogródkach. Ich wymiary sprawiają, że mini drzewka owocowe znajdują zastosowanie zarówno u właścicieli miniaturowych ogródków, jak i tarasów. Oprócz walorów dekoracyjnych pozwalają cieszyć się również zbiorem owoców o podobnym smaku jak z normalnej wielkości drzew. Wielkość roślin znacznie ułatwia zbiór owoców, do którego nie jest konieczna drabina. Owoce rosnące na mini drzewkach owocowych dostępne są również dla najmłodszych.

Dostępne w naszej ofercie odmiany mini drzewek owocowych to:

  • mini Nektaryna ‘RUBIS’®, która nadaje się do uprawy w donicach, co umożliwia schowanie rośliny przed przymrozkami i ochronę kwiatostanów przed marznięciem. Jej małe rozmiary ułatwiają również okrycie rośliny rosnącej w gruncie włókniną. Odmiana ta posiada duże, różowe kwiaty, które są bardzo dekoracyjne. Nektaryna owocuje obficie, a jej owoce są koloru żółtawego z czerwonym rumieńcem i mają doskonałe walory smakowe. Nektaryna nie wymaga cięcia, średnica koronki rośliny w wieku 5 lat to ok. 1,2 m.
  • mini Jabłoń ‘DELEGRINA’ ® o wysokości pnia 50 cm (wszystkie wysokości podane do koronki). Odmiana ta może być uprawiana zarówno w gruncie, jak i w donicach. Znakomicie nadaje się do małych ogródków, jak i na tarasy - jest to typowa roślina do patio (patio plant). Jej owoce mają czerwono-żółte zabarwienie. Roślina ma stosunkowo małe wymagania, praktycznie nie potrzebuje cięcia, a jedynie zabiegów sanitarnych. Owoce dojrzewają na początku września.
  • mini Jabłoń GARDEN DELICIOUS® o wysokości pnia 40cm. Ta odmiana może być uprawiana w gruncie i w donicach . Jej duże owoce są barwy zielonożółtej i dojrzewają pod koniec września.
  • mini Jabłoń CORQUELLA® daje soczyste, pokryte rumieńcem owoce o słodkim smaku. Odmiana dojrzewa pod koniec września i nadaje się do uprawy w donicach i w gruncie. Wysokość pnia do koronki to 40cm.
  • mini Grusza ‘GARDEN PEARL’® o wysokości pnia 40 cm. Wyróżnia ją silnie karłowy wzrost i zwarty pokrój. Barwa kwiatów jest biała, a owoce o aromatycznym, słodkim i klejącym się miąższu dojrzewają w połowie października. Grusza nie wymaga cięcia i nadaje się do uprawy tarasowej.
  • mini Wiśnia ‘PIEMONT’® o wysokości pnia 40 cm. Odmiana kwitnie i owocuje obficie. Nadaje się do uprawy w donicach oraz w małych ogródkach również dlatego że nie wymaga ona cięcia. Wyróżnia ją silnie karłowy wzrost.
  • mini Brzoskwinia ‘HONEY GOLD’® o wysokości pnia 40 cm. Odmiana o różowych pełnych kwiatach owocuje obficie, a jej owoce są koloru zielono-żółtego. Roślina jest bardzo dekoracyjna również w okresie wegetacji z uwagi na jej ciemnozielone, lancetowate liści. Nadaje się do uprawy w donicach, co pozwala na ochronę kwiatostanów przed przymrozkami. Roślina nie wymaga cięcia, a jej średnica koronki w wieku 5 lat to 1,2 m.
  • mini Brzoskwinia ‘HONEY RED’® posiada liście o czerwonej barwie i różowe, półpełne kwiaty. Jej smaczne owoce są żółte i mają rumieniec. Odmiana nadaje się do uprawy w donicach, co pomaga chronić kwiatostany przed przymrozkami. Jej małe rozmiary ułatwiają także okrycie rośliny rosnącej w gruncie włókniną. Nie wymaga cięcia, a jej średnica koronki rośliny w wieku 5 lat to ok. 1,2 m.
  • mini Morela ‘APRIGOLD’® o wysokości pnia 40 cm. Drzewko wyróżnia silnie karłowy wzrost. Jego owoce dojrzewają w lipcu, mają słodki miodowy smak z lekką goryczką. Kwiaty są koloru białego. Odmiana nadaje się do uprawy tarasowej, co pozwala na ochronę kwiatostanów przed przymrozkami. Z uwagi na jej małe rozmiary możliwe jest również okrycie rośliny rosnącej w gruncie włókniną. Roślina nie wymaga cięcia.
  • mini Czereśnia to późna, wyjątkowo smaczna odmiana w kolorze ciemnoczerwonym.

Gloster. Centrum ogrodnicze

ul. Pionierów 31

41-711 Ruda Śląska

telefon:  32 / 240 20 80

fax:          32 / 240 20 80

E-mail:  gloster06@wp.pl

Rzetelna firma

Godziny otwarcia:

(pn-pt):   8:00 - 16:00

(sobota): 8:00 - 13:00