Previous Next

Minidrzewka owocowe - NOWOŚĆ

Całkowicie nowa grupa roślin do uprawy w donicach, balkonach, tarasach lub do mini ogródków. Drzewka miniowocowe dzięki swym wymiarom znajdują zastosowanie zarówno u właścicieli miniaturowych ogródków, jak i wypełnią nasze tarasy. Oprócz walorów dekoracyjnych możemy cieszyć się również zbieranymi owocami o podobnym smaku jak u drzew normalnej wielkości. Dodatkową zaletą są zawsze świeże owoce pod ręką. Wielkość roślin znacznie ułatwia nam zbiór – nie musimy używać drabiny, a owoce dostępne są również dla naszych pociech.

miniNektaryna ‘RUBIS’® Nadaje się do uprawy w donicach, dzięki czemu można uniknąć przemarzania kwiatostanów, chowając roślinę przed przymrozkami. Jej małę rozmiary ułatwiają również okrycie rośliny rosnącej w gruncie włókniną. Kwiaty duże różowe są bardzo dekoracyjne. Nektaryna owocuje obficie, owoce są koloru żółtawego z czerwonym rumieńcem i mają doskonałe walory smakowe. Nektaryna nie wymaga cięcia, średnica koronki rośliny w wieku 5 lat to ok. 1,2 m.

miniJabłoń ‘DELEGRINA’ ® Wysokość pnia (wszystkie wysokości podane do koronki) 50 cm. Może być uprawiana zarówno w gruncie, jak i w donicach. Znakomicie nadaje się do małych ogródków, jak i na tarasy, jest to typowa roślina do patio (patio plant). Owoc o zabarwieniu czerwono-żółtym. Roślina ma stosunkowo małe wymagania, praktycznie nie wymaga cięcia, jedynie zabiegi sanitarne. Owoce dojrzewają na początku września.

miniJabłoń GARDEN DELICIOUS® Wysokosc pnia 40cm . Może być uprawiana w gruncie i w donicach . Owoce barwy zielonożółtej , dojrzewaja pod koniec września Owoce duże.

miniJabłoń CORQUELLA® Owoce pokryte rumieńcem soczyste o słodkim smaku. Dojrzewa pod koniec września. Nadaje się do uprawy w donicach i w gruncie. Wysokość pnia do koronki 40cm

miniGrusza ‘GARDEN PEARL’® Wysokość pnia 40 cm. Silnie karłowy wzrost, pokrój zwarty. Barwa kwiatów biała.Owoce dojrzewają w połowie października, mają aromatyczny i słodki i klejący się miąższ, wcześniej twarde z wyczuwaną kamionką.Grusza nie wymaga cięcia, nadaje się do uprawy tarasowej.

miniWiśnia ‘PIEMONT’® Wysokość pnia 40 cm. Kwitnie i owocuje obficie. Nadaje się do uprawy w donicach oraz w małych ogródkach. Wzrost silnie karłowy, nie wymaga cięcia.

miniBrzoskwinia ‘HONEY GOLD’® Wysokość pnia 40 cm. Odmiana o różowych pełnych kwiatach, owocuje obficie, owoce są koloru zielono-żółtego. Roślina bardzo dekoracyjna również w okresie wegetacji z powodu swoich ciemnozielonych lancetowatych liści. Nadaje się do uprawy w donicach, dzięki czemu możemy uniknąć przemarzania kwiatostanów chowając roślinę przed przymrozkami. Nie wymaga cięcia, średnica koronki rośliny w wieku 5 lat to 1,2 m.

miniBrzoskwinia ‘HONEY RED’® Barwa liści czerwona, kwiaty różowe półpełne. Owoce żółte z rumieńcem, smaczne. Nadaje się do uprawy w donicach, dzięku czemu można uniknąć przemarzania kwiatostanów chowając roślinę przed przymrozkami. Jej małe rozmiary ułatwiają również okrycie rośliny rosnącej w gruncie włókniną. Nie wymaga cięcia, średnica koronki rośliny w wieku 5 lat to ok. 1,2 m.

miniMorela ‘APRIGOLD’® Wysokość pnia 40 cm. Drzewko o silnie karłowym wzroście. Owoce dojrzewają w lipcu, mają słodki miodowy smak z lekką goryczką. Kwiaty są koloru białego. Nadaje się do uprawy tarasowej, dzięki czemu możemy uniknąć przemarzania kwiatostanów, chowając roślinę przez przymrozkami. Jej małe rozmiary ułatwiają również okrycie rośliny rosnącej w gruncie włókniną. Roślina nie wymaga cięcia.

miniCzereśnia Kolor ciemnoczerwony, późna, wyjątkowo smaczna

Gloster. Centrum ogrodnicze

ul. Pionierów 31

41-711 Ruda Śląska

telefon:  32 / 240 20 80

fax:          32 / 240 20 80

E-mail:  gloster06@wp.pl

Rzetelna firma

Godziny otwarcia:

(pn-pt):   8:00 - 16:00

(sobota): 8:00 - 13:00