Kosiarki spalinowe

Kosiarki spalinowe to urządzenia przeznaczone do koszenia trawy na dużej powierzchni. Doskonale radzą sobie w trudnych warunkach, takich jak wyboiste podłoże usiane gdzieniegdzie kamieniami, dzięki czemu wykorzystywane są powszechnie nie tylko w ogrodnictwie, ale także i rolnictwie. Ponadto doskonale nadają się również do koszenia pól golfowych czy tenisowych. Państwa uwadze polecamy szczególnie kosiarki spalinowe z napędem na koła, które są łatwiejsze w prowadzeniu, co odciąża nasz kręgosłup i znacząco przyspiesza pracę.

Kosiarki spalinowe

  

Kosiarka spalinowa MTD 395 PO to model stworzony z myślą o ceniących prostotę wykonania i niezawodność posiadaczach ogrodów o powierzchni do 800 m² Podstawę urządzenia tworzy polipropylenowa obudowa, nie ulegająca działaniu korozji. Odpowiednią moc dla narzędzia tych rozmiarów zapewnia górnozaworowy silinik MTD ThorX 35 z ręcznym rozruchem. Dzięki niewielkim rozmiarom i niskiej wadze produkt jest niezwykle prosty w przechowywaniu i transportowaniu. Pozostałe atrybuty kosiarki to 40 litrowy kosz, czy trójstopniowa ręczna regulacja wysokości koszenia poprzez przemieszczenie osi kół. Model nie posiada żadnych ozdobników, jest prosty i efektywny.

Cena katalogowa: 769,-

Promocja – 599 zł,

 

Kosiarka AL-KO Comfort 46.0 SP-A Plus

Kosiarka spalinowa AL-KO Comfort 46.0 SP-A Plus to nowoczesne urządzenie z jednobiegowym napędem na koła. Dzięki ergonomicznej kierownicy model ten pozwala na pracę bez większego wysiłku z możliwością centralnej, 7-stponiowej regulacji wysokości koszenia w zakresie 30-80 cm. Dodatkową zaletą kosiarki jest jej trwała obudowa, wykonana z blachy stalowej w technologii MaxAirflow. Ponadto funkcja 3w1 umożliwia nie tylko koszenie, ale i łapanie oraz ściółkowanie trawy.

Pozostałe parametry:

 • pojemność kosza – 60 l,
 • pojemność skokowa w ccm – 123,
 • moc kW – 2,0,
 • silnik – Pro 125 QSS,
 • koła Ø przód/tył – 200/280 mm,
 • powierzchnia trawnika do (w m²) – 1 800,
 • szerokość robocza – 46 cm,
 • U/min – 2 850,
 • waga w kg całkowitych – 34.

Cena: 1299,-

 

Kosiarka Comfort 46.0 SP-B

Kosiarka Comfort 46.0 SP-B to urządzenie marki AL-KO z energooszczędnym 1-biegunowym napędem i funkcją 4w1 – koszenia, łapania, ściółkowania oraz bocznego wyładunku. Model ten wyposażony jest w płynnie pracujące koła w rozmiarze XXL i kosz o pojemności 60 l. Dodatkową zaletą kosiarki jest kompaktowy i lekki silniki z serii Briggs&Stratton 500 E, którego praca jest cicha i pozbawiona większych drgań.

Parametry techniczne kosiarki:

 • moc – 2,7 KM
 • szerokość koszenia – 46 cm,
 • wysokość koszenia – 30-80 mm,
 • regulacja wysokości koszenia – środkowa, 7-krotna,
 • do trawnika o powierzchni – 1100 m²,
 • koła Ø przód / tył – 200/280,
 • waga – 32.8 kg.

Cena: 1499,-

 
 

Kosiarka Comfort 51.0 SP-B Plus

Kosiarka Comfort 51.0 SP-B Plus marki AL-KO doskonale nadaje się do pracy w ogrodzie lub na działce o powierzchni 1800 m². Wyposażona jest nie tylko w funkcję koszenia, ale także łapania, ściółkowania i wyładunku bocznego. Centralna 7-stopniowa regulacja koszenia umożliwia cięcie trawy na wysokości 30-80 mm. Długą żywotność i odporność na uszkodzenia mechaniczne zapewnia kosiarce solidna obudowa z blachy stalowej wykonana w technologii MaxAirflow.

Pozostałe parametry urządzenia:

 • silnik benzynowy Briggs & Stratton Series 625 EXi,
 • moc – 3,1 KM
 • szerokość koszenia – 51 cm
 • pojemność kosza – 60 l,
 • koła Ø przód / tył – 200/280,
 • U/min – 2900,
 • Waga – 34.7 kg.

Cena: 1799,-

 
 

Kosiarka spalinowa AL-KO 470 SP-H Premium

Kosiarka spalinowa AL-KO 470 SP-H Premium wyróżnia się mocnym silnikiem Honda GGCV 145. Urządzenie to ma także 1-biegowy napęd i ergonomiczny uchwyt, dzięki którym koszenie trawy wymaga o wiele mniej siły. Dodatkową zaletą modelu 470 SP-H Premium jest technologia umożliwiająca przechowywanie kosiarki w pionie, dzięki czemu nie zabierze nam dużo miejsca w garażu. Ponadto urządzenie to zostało tak zaprojektowane, by umożliwiać koszenie przy krawędziach oraz mulczowanie i wyrzut boczny trawy.

Parametry techniczne:

 • moc silnika – 4,2 KM,
 • szerokość koszenia – 46 cm,
 • wysokość koszenia 30-80 mm,
 • średnica kół (p/t) – 200/280 mm,
 • pojemność kosza – 70 l,
 • waga 34,5 kg.

Cena: 1799,-

 

Kosiarka spalinowa Highline 46.8 SP-A

Kosiarka spalinowa Highline 46.8 SP-A posiada szerokość cięcia wynoszącą 46 cm, zapewnia szybkie koszenie powierzchni, nawet w średnich wielkościach ogrodów (do 1400 m²). Centralna regulacja wysokości koszenia jednym ruchem pozwala wygodnie zmienić wysokość koszenia w 7 poziomach, od 30 mm do 80 mm. Silnik AL-KO Pro Quick Start o mocy 2,0 kW z zaworami górnymi zapewniają doskonałą wydajność, co przekłada się na większą moc i mniejsze zużycie paliwa. Dzięki 1-biegowemu napędowi kół i lekkim kołom XXL ułatwione jest manewrowanie kosiarką w ogrodzie. Funkcja 3INONE zapewnia koszenie, wychwytywanie pokosu i mulczowanie trawnika. Ergonomicznie ukształtowany uchwyt prowadzący zwiększa komfort pracy. Dzięki bardzo wysokiej obudowie z blachy stalowej i bardzo dużemu kanałowi wyrzutowemu przepustowość powietrza zwiększa się o 42%. Technologia MaxAirflow, inaczej niż w standardowych kosiarkach, powoduje, że pokos nie jest wprowadzany do kosza na trawę płasko, ale wyrzutem do góry, wypełniając efektywnie od dołu 70-litrowy kosz ze wskaźnikiem poziomu napełnienia, co oznacza, że kanał wyrzutowy jest napełniany od góry i tym samym rzadziej opróżniany.

Cena: 1099,-

 

Kosiarka spalinowa CLASSIC 5.18 P-A PLUS

Kosiarka spalinowa CLASSIC 5.18 P-A PLUS to kompaktowa kosiarka 4-funkcyjna. Poza klasycznym koszeniem i zbieraniem trawy do kosza, można wyposażyć ją w wyrzut boczny lub zaślepkę do mulczowania, która zmieli pokos na drobno. Dodatkowo ta opcja rozprowadzi po trawniku zmieloną trawę, jako nawóz. Model posiada centralną regulację wysokości koszenia za pomocą wygodnej dźwigni. Kosiarka wyposażona jest także w duży 65l kosz ze wskaźnikiem wypełnienia oraz duży otwór do opróżniania. Duże koła na łożyskach kulkowych umożliwiają łatwe toczenie się kosiarki, a praktyczny centralny uchwyt łatwe noszenie.

Cena: 1199,-

 

Kosiarka spalinowa 4735 SP-B solo by AL-KO

Kosiarka spalinowa 4735 SP-B solo by AL-KO to 4 funkcje w 1 urządzeniu w bardzo przystępnej cenie - koszenie, zbieranie do kosza, wyrzut boczny i mulczowanie. Dodatkowo kosiarka posiada napęd. Urządzenie jest niezawodne - producent daje na nie do 5 lat gwarancji. Model wyposażony jest w silnik Briggs&Stratton Series 550E - jednego z najbardziej szanowanych producentów silników na świecie. Innymi zaletami kosiarki są 70l kosz ze wskaźnikiem wypełnienia i duże koła z łożyskami kulkowymi, nie niszczącymi trawnika. Stabilna i trwała obudowa z blachy stalowej zapewnia duża wytrzymałość. Samo koszenie odbywa się przy użyciu 46cm noża, które można regulować w zakresie 30-80mm, dzięki wygodnej dźwigni w 7 różnych stopniach wysokości.

Cena: 1499,-

 

Kosiarka spalinowa CLASSIC 5.16 VA-S PLUS 

Kosiarka spalinowa CLASSIC 5.16 VA-S PLUS to bogato wyposażone urządzenie w atrakcyjnej cenie. Jego funkcje 4 w 1 to: koszenie, wychwytywanie pokosu, mulczowanie i wyrzut boczny. Model posiada także kosz na trawę o dużej pojemności 65l ze wskaźnikiem poziomu napełnienia oraz ergonomicznie wyprofilowany uchwyt do prowadzenia kosiarki – składany w celu ułatwienia przechowywania. Optymalne koszenie i wychwytywanie pokosu możliwe jest dzięki aerodynamicznej obudowie kosiarki. Szerokie ogumienie i koła z łożyskami kulkowymi zapewniają maksymalny komfort jazdy, a asymetryczna obudowa kosiarki - łatwe koszenie przy krawędziach. Zintegrowany frontowy uchwyt transportowy ułatwia przenoszenie. Kosiarka wyposażona jest w energooszczędny napęd kół z płynną regulacją i zapewnia dużą szerokość koszenia - 51 cm. Zalecana na powierzchnię do 1 800 m2.

Cena: 1499,-

 

Kosiarka spalinowa Highline 46.6 SP-B PLUS

Kosiarkę spalinową Highline 46.6 SP-B PLUS wyróżnia  wyjątkowo wysoka obudowa, zapewniająca doskonałe wychwytywanie pokosu. 3inone Function umożliwia koszenie, wychwytywanie pokosu i mulczowanie. Urządzenie posiada komfortową regulację wysokości koszenia i kosz na trawę o pojemności 70 l z systemem zakładania EasyClick ze wskaźnikiem poziomu napełnienia. Całości dopełniają ergonomicznie wyprofilowany uchwyt do prowadzenia kosiarki i lekkie koła w rozmiarze XL z 1-biegowym napędem kół. Model wyposażony jest w silnik EXi firmy Briggs&Stratton o znacznie zmniejszonym zużyciu paliwa.

Cena: 1699,-

 

Kosiarka spalinowa CLASSIC 5.18 VS-B PLUS

Kosiarka spalinowa CLASSIC 5.18 VS-B PLUS to kosiarka 4w1, umożliwiająca koszenie, zbieranie do kosza, wyrzut boczny i mulczowanie. Urządzenie posiada duży kosz na trawę, 65l, ze wskaźnikiem wypełnienia, napęd regulowany dzięki systemowi Variospeed oraz poręczną dźwignię zmiany prędkości napędu kół, która dostosuje się do tempa każdego użytkownika. Kosiarka zalecana jest na powierzchnię do 1 800 m2. Szerokie ogumienie i koła z łożyskami kulkowymi zapewniają maksymalny komfort jazdy. Łatwe koszenie przy krawędziach możliwe staje się dzięki asymetrycznej obudowie kosiarki. Szerokość koszenia to 51 cm.

Cena: 1749,-

 

Kosiarka spalinowa 51.6 SP-B Plus 

Kosiarka spalinowa 51.6 SP-B Plus ma szerokość cięcia wynoszącą 51 cm - zapewnia szybkie koszenie powierzchni nawet w dużych ogrodach (do 1800 m²). Centralna regulacja wysokości koszenia pozwala jednym ruchem, wygodnie zmienić wysokość koszenia w 7 poziomach - od 30 mm do 80 mm. Silnik Briggs & Stratton o mocy 2,4 kW oferuję doskonałą wydajność, co przekłada się na większą moc i mniejsze zużycie paliwa. Dzięki 1-biegowemu napędowi kół i lekkim kołom XXL ułatwione jest manewrowanie kosiarką w ogrodzie. Funkcja 4 IN ONE zapewnia koszenie, wychwytywanie pokosu i mulczowanie trawnika, oraz wyrzut boczny. Ergonomicznie ukształtowany uchwyt prowadzący zwiększa komfort pracy. Dzięki bardzo wysokiej obudowie z blachy stalowej i bardzo dużemu kanałowi wyrzutowemu przepustowość powietrza zwiększa się o 42 %. Dzięki technologii MaxAirflow, inaczej niż w standardowych kosiarkach, pokos nie jest wprowadzany do kosza na trawę płasko, ale wyrzutem do góry, wypełniając efektywnie od dołu 70-litrowy kosz ze wskaźnikiem poziomu napełnienia. Kanał wyrzutowy jest napełniany od góry i może być rzadziej opróżniany.

Cena: 1799,-

 

Kosiarka spalinowa 46.8 SPI Highline

Kosiarka spalinowa 46.8 SPI Highline wyposażona jest w elektryczny rozruch kluczykiem, dzięki czemu ułatwione jest jej każdorazowe uruchomienie. Szerokość cięcia wynosząca 46 cm zapewnia szybkie koszenie powierzchni nawet w średnich wielkościach ogrodów (do 1400 m²). Centralna regulacja wysokości koszenia pozwala jednym ruchem, wygodnie zmienić wysokość koszenia w 7 poziomach - od 30 mm do 80 mm. Silnik Briggs&Stratton o mocy 2,2 kW oferuje doskonałą wydajność, co przekłada się na większą moc i mniejsze zużycie paliwa. Dzięki 1-biegowemu napędowi kół i lekkim kołom XXL ułatwione jest manewrowanie kosiarką w ogrodzie. Funkcja 4INONE zapewnia koszenie, wychwytywanie pokosu i mulczowanie trawnika, oraz wyrzut boczny. Miękki, ergonomicznie ukształtowany uchwyt prowadzący zwiększa komfort pracy. Dzięki bardzo wysokiej obudowie z blachy stalowej i bardzo dużemu kanałowi wyrzutowemu przepustowość powietrza zwiększa się o 42 %. Technologia MaxAirflow umożliwia wprowadzanie pokosu do kosza wyrzutem do góry, wypełniając efektywnie od dołu 70-litrowy kosz ze wskaźnikiem poziomu napełnienia. Kanał wyrzutowy jest w związku z tym co napełniany od góry, nie zatyka się i może być opróżniany rzadziej.

TECHNOLOGIA INSTART to nowa generacja silników Briggs&Stratton, stanowiąca podstawę linii kosiarek highline z rozruchem elektrycznym. Energi do uruchomienia kosiarki dostarcza akumulator litowo-jonowy, który dzięki zewnętrznej ładowarce można naładować w kilka chwil. Jedno ładowanie akumulatora wystarcza na uruchomienie silnika przez maksymalnie jeden sezon koszenia. Dodatkowe ładowanie przez 10 minut umożliwia kolejne 15 uruchomień.

Cena: 1999,-

 
 

Gloster. Centrum ogrodnicze

ul. Pionierów 31

41-711 Ruda Śląska

telefon:  32 / 240 20 80

fax:          32 / 240 20 80

E-mail:  gloster06@wp.pl

Rzetelna firma

Godziny otwarcia:

(pn-pt):   8:00 - 16:00

(sobota): 8:00 - 13:00