Previous Next

Drzewka kolumnowe - NOWOŚĆ

Drzewa kolumnowe owocowe Jest to grupa odmian roślin owocowych zachowująca w czasie wzrostu przekrój kolumnowy. Obwód rośliny nie przekracza 80 cm, a wysokość 2-3 m. Rośliny mogą być sadzone w odległości 100 cm od siebie, dzięki czemu możemy znacznie zaoszczędzić miejsce w naszym ogrodzie. Nie wpływają również na zacienienia roślin sąsiadujących. Przycięcie rośliny nie spowoduje jej nadmiernego rozkrzewienia. W owocowanie wchodzą już w drugim, trzecim roku po posadzeniu. Wskazane jest sadzenie kilku odmian z tej grupy roślin – poprawia to znacznie owocowanie. W przypadku jabłoni i czereśni nie wytwarzają one długopędów, tylko przewodnik oraz krótkopędy. Odmiany są stosunkowo odporne na mróz. W przypadku pozostałych roślin o wzroście kolumnowym takich jak śliwy, grusze drzewko wytwarza wszystkie rodzaje pędów (przewodnik, długopędy i krótkopędy), ale sa one skierowane równolegle do siebie tworząc zwarty pokrój. Mają nieco silniejszy wzrost od roślin miniowocowych, jednak cięcie korygujące nie wpływa na zmianę ich pokroju.

Jabłon kolumnowa Waltz® o ciemnoczerwonych owocach oraz soczystym słodkim smak zbiór rozpoczyna się przy końcu września, nadaje się do przechowywania jak i zarówno do bezpośredniej konsumpcji.

Jabłon kolumnowa Flamenco® o czerwono-zielonych owocach. Typowo deserowa, zbiór rozpoczyna się we wrześniu.

Jabłoń kolumnowa Bolero® o żółto-czerwonych owocach i doskonałym słodkim smaku. Zbiór zaczynamy w połowie września nadaje się do bezpośredniej konsumpcji jak i do przechowywania.

Grusza kolumnowa Saphira® owoce zielonkawe soczyste o miąższu rozpływającym się w ustach, słodkie i aromatyczne. Dojrzewają pod koniec września/początek października, po osiągnięciu dojrzałości stają się żółte. Owoce mogą być przechowywane w zacienionym, chłodnym miejscu nawet do stycznia.

Grusza kolumnowa Decora® owoce duże o ciężarze nawet do 150g, czerwone z rumieńcem o słodkim smaku. Dojrzewają późno w połowie października, wtedy też nabierają odpowiedniego aromatu, wcześniej przed osiągnięciem dojrzałości zbiorczej bywają cierpkie i zawierają tzw. kamionkę. Można je przechowywać do połowy grudnia.

Gloster. Centrum ogrodnicze

ul. Pionierów 31

41-711 Ruda Śląska

telefon:  32 / 240 20 80

fax:          32 / 240 20 80

E-mail:  gloster06@wp.pl

Rzetelna firma

Godziny otwarcia:

(pn-pt):   8:00 - 16:00

(sobota): 8:00 - 13:00